Najděte půjčku ve všech regionech

konsolidace půjček po splatnosti Liberec

Získejte výhodnou půjčku

Až do 5000 Kč ve městě Kladno

 • Vysoké procento schválených žádostí
 • Žádost okamžitě zpracována
 • Peníze můžete použít na cokoliv
reklama

Půjčky Olomouc

25. 11. 2018

Olomouc je město na střední Moravě a hlavní město Olomouckého kraje. Leží na řece Morava a je obkolpené překrásnou krajinou Hané. Město bylo v minulosti politickým centrem Moravy, dnes zde můžeme najít Univerzitu Palackého a arcibiskupství, město je centr

Získejte půjčku až do 5000 Kč

Půjčte si na cokoliv chcete. Vysoké procento schválených žádostí.

reklama

Půjčky Pardubice

03. 11. 2018

Původní ves, doložená z roku 1295, nesla název Pordoby. Místní jméno tedy dříve znělo Pordobice. Pardubice leží převážně na levém břehu Labe,98 km na východ od Prahy.

Vysněná půjčka

Půjčte si na cokoliv chcete až do 5000 Kč a splňte si své sny.

reklama

Hledáte informace o půjčce ve vašem regionu?

Jste na správném místě. Pro více informací klikněte na tlačítko Chci více info.

Chci více informací

Objektivně musíme dodat, že mají půjčky bez papírů, chcete-li bez dokladu, i své mouchy.

Zdražují emisní povolenky, které potřebuje každá špinavá fosilní elektrárna, pokud chce v Evropské unii vypouštět oxid uhličitý.

Ve chvíli, kdy máte jasno o využití dětského telefonu a případném dohledu, stojíte před podobnou volbou jako u kteréhokoliv jiného uživatele. V zásadě existují tři možnosti:

Na pozici bude usilovat o bezproblémové zvládnutí nového legislativního prostředí regulujícího trh spotřebitelského financování v tuzemsku i v sousedním Slovensku.

K hlavním produktům, které společnost Acema nabízí, patří osobní půjčka, úvěr pro živnostníky a podnikatele, konsolidace půjček nebo i hypotéka na pronájem.

Nabídkami na rychlou a nízkou půjčku se hemží nejen internet, ale takřka každá vývěsní plocha na ulici.

Nebankovní půjčka Tesco a bankovní půjčka od Cetelem.cz jsou si v mnohém velmi podobné, obě nabízí vysoký úvěrový limit až 200 000 Kč a dlouhou dobu splatnosti až 84, respektive 96 měsíců.

Díky konsolidaci neboli spojení půjček, ušetříte na splátkách a zjednodušíte si splácení svých stávajících půjček.

„Dlouhodobě sledujeme, že v žádostech o konsolidace mají v České republice i na Slovensku, lehkou převahu ženy,“ uvádí tisková mluvčí společnosti Home Credit ČR a SR, Linda Bilal.


Pokud jde o druhou nejoblíbenější dobu splatnosti, tak ta je spojena s termínem 15 let.

A pokud jste již v minulosti měli několik půjček u nebankovních společností, je to vždy pro banku varovný signál, že můžete být potenciálně problémovým klientem.Konsolidace tedy může být způsob, jak se elegantně zbavit více nevýhodných závazků najednou.Mnozí žadatelé se rekrutují z řad spotřebitelů, kteří prostě jen nechtějí za půjčené peníze platit bankám nebo klasickým a často mnohem dražším nebankovním společnostem, naopak „dávají vydělat“ běžným lidem, jako jsou oni sami.

Ve chvílích kdy dojde na nepříznivou finanční situaci a je potřeba ji řešit, je možné vybrat si z několika alternativ.

Ještě donedávna byla dostatečná hotovost v peněžence během dovolené jistota.

Jak už to tak u menších a krátkodobějších půjček bývá, dá se u nich splatnost v případě nutnosti odložit.

Pokud dospějete k názoru, že jde o zajímavý způsob, jak sloučit vícero závazků do jednoho většího balíku, pak byste měli také vědět, že je potřeba splnit několik základních podmínek, aby vám mohla být konsolidace povolena.

Zonky, kde je možné jak převedení současné půjčky, tak i konsolidace, neboli sloučení více půjček do jedné jediné.

Clubcard kreditní karta Premium vznikla na základě spolupráce obchodního řetězce Tesco s finanční společností Home Credit.

Nenechte se splést často uváděnou jednotkou  procent p.m.

Je to prakticky jedna z klíčových překážek schválení úvěru.


Sloučení, nebo též konsolidace půjček může být vhodným způsobem, jak v povánočním období dostat své finance opět pod kontrolu.

Půjčky nabízí téměř každý každému a všichni jedním hlasem tvrdí, že právě jejich půjčky jsou nejvýhodnější a nejlevnější.

Ilustrativní příklad úvěru, převzatý z webových stránek poskytovatele (www.csob.cz/portal/lide/pujcky/konsolidace).

se sídlem na adrese Pražská 13/19, 460 07, Liberec III-Jeřáb.

Všechny úvěry, které se splácejí déle než 5 let (a nevyžadují zástavu nemovitosti), jsme zařadili do kategorie půjček dlouhodobých.

Liberec: Moskevská 50/22, Liberec IV - Perštýn

Pokud jste u SOS Credit novým zákazníkem, můžete získat svou první půjčku zcela zdarma.

Jestliže jsou předchozí žadatelovy půjčky vedené u jiných úvěrových společností, většinou banka nabídne klientovi možnost takzvané konsolidace půjček.

IPF también estará facultado para utilizar la información relacionada a la ubicación de los Usuarios y sus preferencias de tal manera que les permita enfocar los Banners a lectores que considere apropiados.Liší se však termín splatnosti.

 • Spojením všech půjček v jednu ušetříte na měsíčních splátkách značnou částku (běžně se může jednat i o tisíce korun), splatnost si navíc můžete libovolně stanovit třeba na delší období a dále tak snížit zátěž plynoucí ze splácení.
 • Podle toho co uvádíte má Poštovní spořitelna zřejmě jako součást smlouvy o půjčce povinnost vést platební styk přes jejich běžný účet? Nemohu vám pak radit abyste smlouvu porušoval.
 • Máte-li o převedení vaší hypotéky ke Sberbank zájem, nemusíte kvůli tomu chodit hned na pobočku.
 • Byla zrušena daň z nabytí nemovitých věcí – a jako protipól měla být zrušena možnost odečíst si až 300 000 Kč za rok za zaplacené úroky z úvěrů na bydlení, kam patří právě i meziúvěr.
 • Před vaší cestou se proto můžete informovat u banky, jestli takové výhody poskytuje, případně jak se k takovým výhodám můžete dostat.


Jedno tvrdilo, že si máte peníze rozdělit na tři kupičky v procentuálním poměru 20 – 30 – 50, zatímco to druhé říká, že zlaté pravidlo hospodaření znamená rozdělit příjem na čtyři hromádky v poměrech 10 – 20 – 30 – 40.


Tak například u půjčky 3000 Kč na 30 dní činí prodloužení splatnosti o 14 dní pouze 466 Kč, o další měsíc pak 744 Kč – to jsou v porovnání s konkurencí velmi rozumná čísla.

 • Konsolidace půjček od České spořitelny nabízí možnost sloučit si půjčky od bankovních, ale také od nebankovních společností včetně těch leasingových.
 • Liberec - Litoměřice - Louny
 • Pražská 13/19, Jeřáb, 460 07 Liberec
 • „Problémů může být celá řada – stočený tachometr, zatajené poškození při havárii nebo vytopení, zfalšovaná servisní historie, padělaný rok výroby nebo i podvod s nezaplacenou DPH.“.
 • Samozřejmě i o tomto stavu pojišťovny informují, a to běžnými, ale i doporučenými upomínkami.

Na druhou stranu hypotéky mívají lepší úrokové sazby a je vhodné zvážit, zda se vám takový krok skutečně vyplatí.

Za ty se ve školkách neplatí, protože stát chce, aby poslední ročník mateřské školy navštěvovalo co nejvíce dětí, brzy bude poslední rok školky dokonce povinný.

Nejvíce elektromobilů pak jezdí v hlavním městě Praha a ve Středočeském kraji (51 % všech elektromobilů v ČR).

Primárně vyberete konkrétní částku, kterou si chcete půjčit. Následně je potřeba zvolit dobu splatnosti. Ihned uvidíte, kolik za půjčku celkem zaplatíte a jaká je úroková sazba.

Nově se dá přihlásit k Revolutu i přes počítač – ale pozor, správa je na desktopu dost osekaná.

Získat ale dostatek finančních prostředků pro výstavbu nebo rekonstrukci domu či bytu není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá.

©   CoolPujcky.cz - Často kladené otázky FinPůjčka24 Váš nezávislý odborný srovnávač půjček pro rok 2022

Tohle jsou jediné dva případy, kdy je legálně umožněno být evidován na úřadu práce a zároveň mít brigádu.“.

Dávejte však pozor, aby deklarovaná sleva nebyla jenom planým slibem.


Každou zvolenou sumu je možné kombinovat také se zvoleným termínem splatnosti.

 • A které zboží je ve hromadném výprodeji málokdy? Drogerie, hobby vybavení nebo potraviny, to jsou oblasti, kterých se hromadné výprodejové akce téměř netýkají. Tady musíme sledovat jednotlivé nabídky během roku.
 • Když teplota klesne pod sedm stupňů, guma, ze které jsou vyráběny, začíná tvrdnout a navíc systém drážek pro odvádění vody přestává fungovat.
 • Ačkoliv je sazba centrální banky na nule, zdaleka to neznamená, že budou podobné úroky platit i žadatelé o půjčky.
 • Investice musí být dlouhodobá, jinak je velmi vysoké riziko, že na ní bude klient tratit.
 • Hlavní dominantou stránky je samozřejmě formulář pro zadání požadované částky a výběr splatnosti.

©   CoolPujcky.cz - Nebankovní půjčky Liberec Váš nezávislý odborný srovnávač půjček pro rok 2021

Doba, po kterou budou Vaše osobní údaje správcem uloženy, činí čtyři (4) roky od obdržení Vašeho souhlasu, nejdéle však do odvolání Vašeho souhlasu se zpracováním Vašich osobních údajů pro tento účel zpracování.

Obejde jakékoliv zablokování účtu a nikdo se nedozví, že jste si půjčku sjednali. Je jednoduchá, příjemná pro obě strany a lehce dosažitelná.

Díky společnosti Benxy s.r.o. už tak mohlo získat peníze za rozumný úrok mnoho lidí. Navíc zde panuje vysoká pravděpodobnost, že bude význam peer-to-peer platformy Zonky v budoucnu dále růst.


V tomto případě by měl dlužník sám aktivně požádat o prodloužení termínu splatnosti a tento krok mu bude za poplatek umožněn.

Úročit budeme vklady až do výše 100 000 korun. Pro získání této bonusové sazby na běžném účtu nemusíte dělat nic zvláštního.

V dnešní době není překvapením, že lidé začali daleko více využívat bezkontaktních plateb, ať už pomocí karty nebo mobilu, hodinek či náramku.

Ve skladbě zdejších jídel se odráží hlavně africký a orientální vliv, ale značnou stopu v ní zanechala i britská, indická a portugalská kultura.

To se týká čehokoli od rychlých půjček, spořicích a termínovaných účtů přes kreditní karty, stavební spoření, penzijní připojištění a pojištění obecně, až po hypotéky a konsolidace půjček. .

Pokud hledáte nebankovní půjčky Liberec z toho důvodu, že hledáte vyplacení v hotovosti na ruku, najdete v našem seznamu poskytovatele, kteří to umožní.

Podmínkou pro využití je pak propojení platební karty s číslem mobilního telefonu a také znalost Vašeho ePINu nebo používání aplikace Smart Banka.

©   CoolPujcky.cz - Půjčka na ruku ihned Váš nezávislý odborný srovnávač půjček pro rok 2022

Nejvýhodnější konsolidace půjček nabízejí jak banky, tak nebankovní společnosti.Home Creditu se v minulém roce dařilo i v oblasti úvěrů na automobily.

 • Reprezentativní příklad: Úvěr ve výši 140 000 Kč se splatností 96 měsíců a úrokovou sazbou 7,49 % ročně má měsíční splátku 1 960 Kč.
 • Poskytovatel se snaží svým klientům vyjít vstříc výší i dobou splatnosti, proto je zápůjčka flexibilní a plně se přizpůsobí Vašim potřebám a možnostem.
 • Čím nás tato země nadchne, to je určitě historie a celá řada především zajímavých hradů - nejznámější je ten Drákulův.
 • Chcete-li vaší sázku snížit anebo zvýšit, můžete buď hýbat hodnotou mince anebo jejich počtem.
 • Ačkoliv reklamy působí dojmem, že konsolidace je výhodná takřka vždy, není to pravda.


Vyzkoušejte si u exkluzivní novinky od e-gamingu a získejte navíc šanci vyhrát jednu z mnoha turnajových cen. Hraje se o prize pool 50 000 Kč.

Vyřízení trvalo déle, než jsem očekávala „Konsolidace proběhla v pořádku, ale papírování a dokládání kolem zabralo víc času, než jsem čekala.“Sepsali jsme pro vás návod, jak postupovat a přinášíme rady také přímo od bank.

Musíme si být jisti, že zvládneme peníze vrátit.

©   CoolPujcky.cz - Další banka umožuje okamžité převody peněz brzy se přidají další Váš nezávislý odborný srovnávač půjček pro rok 2021Proto si troufáme říci, že využít americkou půjčku prostřednictvím našeho srovnání je tím nejlepším nápadem, kdykoliv americkou hypotéku hledáte.

©   CoolPujcky.cz - Nebankovní půjčka bez doložení příjmu Váš nezávislý odborný srovnávač půjček pro rok 2022

se sídlem na adrese Pražská 13/19, 460 07, Liberec III-Jeřáb.

Nicméně nenechte se nekriticky ovlivnit názory nebo útoky anonymních uživatelů, berte to spíše jako výzkum.

Dobrý den, mohu pro svoji narozenou vnučku založit stavební spoření u Moneta bank online formou? Děkuji za odpověď.Rozmanitost je dána také v souvislosti se splatností.

Jednoznačná identifikace vozidla: Tady je potřeba přesně specifikovat, o jakou značku a model automobilu jde. Samozřejmostí je i zmínka o datu první registrace, VIN kódu, barvě nebo poznávací značce.Stačí dodržet jediné pravidlo — nedlužit nám déle než 5 dnů více než 100 korun na splátkách.Pokud se obáváte, že se situace v případě zadlužení vyhrotí, stojí za to zvážit konsolidace stávajících půjček.

Martin Kořenek se věnoval péči o zákazníky, nyní povede CRM v HC

Každý má možnost zvolit si vyhovující segment jak podle potřeb, tak podle konkrétních parametrů.

Pak je důležité dodržet dohodnutý termín splatnosti, aby se vám budoucí možnosti výhodné online půjčky zbytečně neuzavřely.

©   CoolPujcky.cz - ProRefin Wstenrot konsolidace půjček Váš nezávislý odborný srovnávač půjček pro rok 2021

Tedy situací, kdy se zraníte, onemocníte, potřebujete lékařské ošetření a jdete do nemocnice.

©   CoolPujcky.cz - Naposledy hledané výrazy Váš nezávislý odborný srovnávač půjček pro rok 2021

by měl být spuštěný online formulář pro žádost o odklad 3 produktů – Půjčky na cokoliv, Půjčky na lepší bydlení a Konsolidace.

Takovouto insolvenci může vyhlásit fyzická osoba i OSVČ, nesmí se ovšem jednat o dluhy z podnikatelské činnosti.


V případě Registru IR jde totiž o soukromou iniciativu.

 • ©   CoolPujcky.cz - Půjčka bez doložení příjmu 250000 Váš nezávislý odborný srovnávač půjček pro rok 2021
 • Mnoho nebankovních poskytovatelů spolupracuje s registry dlužníků (zejména NRKI, REPI  a SOLUS), ale tolerují vyšší zadlužení nebo dokonce i malé prohřešky se splácením.
 • Lidé se pomalu učí investovat své našetřené peníze někam, kde dojde k jejich efektivnímu zhodnocení.
 • Na titulní stránce Ferratum naleznete velký formulář, který slouží k výběru požadované částky a volbě doby splatnosti půjčky.
 • K dispozici je ve všech pěti obchodních domech Sconto Nábytek v České republice – Praha Stodůlky, Praha Černý Most, Liberec, Ostrava i Brno.

Řada nebankovních poskytovatelů totiž nabízí novým klientům první půjčku zdarma.

 • Proto si vybrala 5 ctností, jež následuje: „důraz na učení a růst, neustálý sklon k transparentnosti v práci, vysoká úroveň zodpovědnosti, pevné odhodlání k provádění úkolů a myšlení na zákazníka v každém pracovním detailu“.
 • Aplikace prozradí, za co kapesné utrácí
 • Nakupovat na splátky je možné ve všech pěti obchodních domech Sconto Nábytek v České republice – Praha Stodůlky, Praha Černý Most, Liberec, Ostrava i Brno.
 • Jedná se o českou firmu se sídlem v Kroměříži, která se zaměřuje nejen na nebankovní úvěry se zástavou nemovitosti, ale nabízí také konsolidace půjček, hypotéky, podnikatelské úvěry nebo řešení exekucí.
 • Pojďme si společně projít jednotlivé turnaje a říct si o nich něco více. Byli by jsme neradi, aby vám nějaká ta informace unikla a vy tak přišli o možnost pěkných výher.(IČ: 25672720) se sídlem Vyskočilova 1442/1b, 14028 Praha 4, která je poskytovatelem bankovní půjčky Moneta Money všechna tato pravidla splňuje a proto lze konstatovat, že půjčka Moneta Money není podvod.

Na českém trhu existuje několik firem, které slibují vyplacení veškerých dluhů, a to včetně exekuce.Možností je více a měli byste si vybrat půjčku, která nejlépe poslouží vašim potřebám, bez ohledu na negativní záznamy.

Konsolidace půjček ve výši 250 000 Kč se splatností 7 let: pevná úroková sazba 10,2 % p.

Příklad je vypočten za předpokladu, že čerpání se uskuteční 1.6.2021, úhrada první splátky je 20.7.2021 a datum splatnosti poslední splátky je 20.4.2022.

Je dobré vědět, že konsolidace půjček není jen způsob zjednodušení splátek.

Pražská 13, č. p. 19460 01  Liberec


Tyto instituce jsou ve všech regionech a ve většině velkých měst – na internetu najdete řadu kontaktů a můžete si tak vybrat tu, která je nejblíž nebo poskytuje přesně ty služby, které potřebujete.

Mít okamžitý přehled o jakémkoliv pohybu na účtu se vyplatí.

Je však třeba dodat, že schvalování úvěrů a půjček je vždy individuální.

Financovat nákup nového i ojetého auta s Home Creditem už je možné na přibližně 200 obchodních místech.

Například desky vyrobené z PIR pěny izolují zhruba o 30 % lépe než desky z klasické skelné vaty.

A nejen to, pojištěním svého dítěte myslíte na budoucnost, která může být krásná, ale sem tam se mohou vyskytnout i zdravotní problémy, které je třeba řešit a vyřešit.

Bankovní směnkyBankovní směnky jsou šeky vystavované obvykle na její vlastní centrále.

InfoTip: Legislativa se směnce věnuje zejména v zákoně o cenných papírech (č.

©   CoolPujcky.cz - Porovnej24 konsolidace do 50 000 000 Kč Váš nezávislý odborný srovnávač půjček pro rok 2022


Jedná se nejenom o ceny, které by vám mohla sdělit pobočka EON Liberec.

Splnit přitom stačí základní podmínky a smlouvu podepíšete na dálku, chodit nikam nemusíte.

Stačí, aby v internetovém bankovnictví nebo mobilní aplikaci My Air tento zájem projevil stisknutím jednoho tlačítka.

Jedná se nejenom o ceny, které by vám mohla sdělit pobočka EON Liberec.

Pípat už můžete tady (seznam budeme postupně aktualizovat):

©   CoolPujcky.cz - Bankovní půjčky Liberec Váš nezávislý odborný srovnávač půjček pro rok 2022

Home Credit je v České republice dobře známá společnost. Na trhu působí od roku 1997 a každý rok poskytuje úvěry v hodnotě miliard korun. Proč je ale konsolidace u Home Creditu nejvýhodnější cestou ke sloučení úvěrů?

Jestliže nutně potřebujete peníze, nebojte se využít srovnávač půjček a nějakou si vybrat.

Při jejich poptávce se mnoho lidí ptá například na to, zda existuje pobočka EON Liberec.


Když už podepisujete směnku, zkontrolujte pečlivě všechny údaje, především částku půjčky a datum splatnosti. Směnka je totiž cenný papír a věřitel s ním může rovnou k soudu.

BezvaMoney je pro spotřebitele bezplatná služba porovnávání půjček pojištění na jednom místě .

Aby to bylo opravdu jednoduché, zařídíte si ji z mobilu celou, od vyplnění žádosti až po poslání peněz na účet.

Se spoty se diváci setkají na kanálech stanic Prima Group a Óčko.

©   CoolPujcky.cz - Co se dá považovat za pravidelný příjem při posuzování úvěruschopnosti zájemce o úvěr Váš nezávislý odborný srovnávač půjček pro rok 2022

Jednoduše řečeno pro kurzové sázky nebo pro poker, které SYNOT TIP také nabízí, musíte mít vždy aplikaci v mobilu zvlášť.

Neházejte si při žádosti o peníze klacky pod nohy a vyvarujte se problémům, které máte možnost ovlivnit.

Ti mohou díky sázkové kanceláři Sazkabet tipovat výsledky stovek různých zápasů.

V ČR se dá v tuto chvíli koupit pouze jeden typ hodinek, na kterých NFC platby fungují.


o prodloužení splatnosti, navýšení půjčky nebo o jiné úpravy.

Výhodná půjčka liberec pro studenty, začínající osvč i osoby pobírající sociální dávky. Půjčka pro problémové klienty bez dokládání příjmů. Neplatíte za vyřízení půjčky ani za vedení úvěrového účtu.Také se můžete podívat na návod Změna způsobu potvrzování k účtu.

©   CoolPujcky.cz - Často kladené otázky Hypotéka České spořitelny Váš nezávislý odborný srovnávač půjček pro rok 2022

Tím druhým populárním nápojem je irská whisky Jameson.

Nabídka první půjčky zdarma je jistě lákavá (ale například Zaplo.cz nabízí až 8000 Kč zdarma), stejně tak nízké poplatky za prodloužení doby splatnosti.

Věděla jsem, že doma mám dostatečný obnos, ale co když mi ty boty někdo vyfoukne? SMS půjčka od Zaplo to vyřešila, druhý den jsem vyrazila do banky a úvěr hned splatila.".


Air Bank půjčka nepožaduje žádné ručení ani zastavování majetku.

Nikdo vám nebude říkat, jak máte s penězi naložit, neboť se jedná o bezúčelový úvěr. Za část tak můžete koupit novou chladničku, poplatit účty, nebo pořídit nábytek.

V Libereckém kraji se nejvíce bourá v mírné zatáčce na silnici mezi Oldřichovem v Hájích a Stráží nad Nisou. Dalším kritickým místem je stejná silnice, ale u Nového Boru směrem na Českou Kamenici.

„Jenže řada lidí je ostražitá a nechce se jim za zboží platit dopředu, a to ani u seriózních prodejců.


CoolPůjčky.cz » Nebankovní půjčky Liberec » Bohemia Energy Finance

Jak k této nové informaci jako banka přistoupíme, bude otázkou nadcházejících dní.” uvedla mluvčí Raiffeisenbank Petra Kopecká.Máte-li uzavřeno klasické denní odškodné, pak vám bude vyplacena v případě úrazu na účet částka denního odškodného násobena tabulkovým ohodnocením daného zranění.

Pokud například neposedné dítě převrhne drahou vázu a ta se rozbije, je možné tuto škodu pokrýt z pojištění odpovědnosti.

 • Výzkum společnosti TNS AISA z jara 2007 ukázal, že značku Home Credit zná v České republice 94 % dospělé populace.
 • Láká vás pořízení solárních panelů pro výrobu vlastní elektřiny, ale odrazuje vás jejich nevzhlednost na střeše? Tento problém má jednoduché řešení – solární panely, které jsou integrovány do střešní krytiny, neboli solární tašky.
 • ©   CoolPujcky.cz - Nebankovní půjčky Liberec Váš nezávislý odborný srovnávač půjček pro rok 2021
 • V souvislosti se snahou o omezení pohybu obyvatelstva kvůli koronavirové pandemii se prodlužuje platnost propadlých řidičských průkazů i technických prohlídek vozidel o 10 měsíců.
 • V případě, že koncern MONETA zpracovává o klientovi nepřesné nebo neaktuální osobní údaje, má klient právo na to, aby byly tyto údaje opraveny.